PROJELER

PROJELERİ


2010 Çağın Çağdaş Okulu Projesi; okul veli işbirliğinde okulun tamamı akıllı sınıf yapıldı.

2010 Televizyonu kapat Kitabını aç projesi; okulda bayanlar arasında okumayı geliştirmek için yapılan bir proje( okullar hayat olsun projesine öncülük yapan proje)

2011 Çiçek Okul Projesi (Sultangazi ilçesinde ilk beyaz bayrak alan okul Orhangazi İlköğretim Okulu)

2012 Learn of the Math project (birlikte matematik öğreniyoruz comenius projesi 6 ülke ile paydaş olundu)

2013 Kitaplar Devletten Defter Belediyeden Projesi: bu proje ile tüm öğrencilere defter desteği sağlanmıştır)
2015 EsKart (Esenyurt Kart) Projesi: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belediyeye gelmeden marketlerden ve kırtasiyelerden alış veriş yapma imkanı sağlandı.
2015 Temizlik İyi Gelecek Projesi: Okullar, Stklar, Camiler, Cemevleri, Asmler temziliğini başlatan ilk yerel belediye projesi.

2015 Esbim (Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi) Projesi: Türkiye de yerel belediyelerde en geniş kapsamlı istihdam projesi.

2016 Expo Esenyurt Projesi ( Esenyurt ta bulunan tüm sanayicilerin bir araya geldiği (Esider ile) kendilerini tanıttığı Ekonomi ve istihdam merkezli ulusal bir çalışma)

2016 Birlikte Bir İlki Açıyoruz Projesi ( giresun dışında Giresun mimarisinde Giresun Kültürevi yapıldı. 10bin 750 Giresun nun yaşadığı bir yerde 25 bin Giresunlu porgram yaptı)

2020 7Renk 7Bölge Projesi (Esenyurt ta bulunan Kamu, yerel idareler, stk, muhtarlar ile Giresun, Malatya, Elazığ, İzmir, Sinop,Kastamonu ya yardımlar yapıldı)

2015
2016
2017
2018
2022 Hamsi ve Horon Festivali (E.Kardeniz Dernekler Federasyonu olarak Karadenizlileri kaynaştıran,dayanışmayı artıran her yeni uygulama da yeni bir tema ile halkının karşısına çıkan Kardeşlik Vakti bir proje. Aynı zamanda Karadeniz in misafirperverliğini, yöresel yemeklerini, folklorik giyim ve oyunlarının anlatıldığı geniş katılımlı bir çalışma)